Yangın merdiveni, yapıların dışında yer alan, Z veya dairesel biçimleri olan ve yapının içerisinden normal çıkış merdivenine zıt yönde ikinci çıkış alternatifi sunan, her kattan aşağı inmeye yarayan merdivenlerin genel adıdır.

Yangın merdivenlerinin yapılış amacı, yapının içinde oluşan olası bir yangın durumunda, dışarıda bulunan bir alternatif sayesinde yapıdan tahliyeyi sağlamaktır. Bu sayede olası bir oksijen yetersizliği de, merdiven dışarıda olduğu için yaşanmayacaktır.

 

Yangın Merdiveni

Z-Tipi

Sektörde güven

Kalitede süreklilik

Hızlı çözüm

Dürüstlük

Satış sonrası desteğimiz

Çevreye duyulan saygı

Sağladığımız güvenilirlik

Şeffaf ve doğru hizmet

Eylül Teknik Yapı

İşimizi hakkı ile yapabilmek adına hiçbir özveriden kaçınmayıp müşterilerimizin tüm istek ve ihtiyaçlarını eksiksiz olarak ve mükemmele yakın sonuçlarla karşılama becerimizdir.

HESAPLI

Kaliteli altyapıyı uygun fiyat hizmeti ile buluşturduk ve sizin hizmetinize sunduk. Hesaplı ve kaliteli bir hizmet için iletişim formunu doldurun.

MÜŞTERİ ODAKLI

Müşteriye ve onun isteklerine odaklanan bir çalışma prensibi ile, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz.

TECRÜBELİ KADRO

Tecrübeli ve kalifiye elemanlarımız ile işi uzmanına yaptırmayı tercih edin. Çalışanlarımız özel olarak ve iş tecrübeli olarak seçilmektedir.

REFERANSLAR

Kaliteli referanslarımızdan oluşan bir geçmişe sahibiz. Bu işimizi ne kadar özen ve güvenle yaptığımızın göstergesidir. Sizde onlar arasında yer alın.

Projelendirme

Yangın Merdiveni Yangın merdiveni günlük yaşantımızda karşılaştığımız hemen hemen tüm yapılarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Ulaşım kolaylığı sağlamak amaçlı yapılmış …

Yangın Merdiveni

Yangın yönetmeliğine uygun yapılacak bir yangın merdiveni için bazı değişkenler mevcuttur. Bu değişkenler; yapının kullanım amacı ve yangın merdiveni çeşitleridiridir. Bu değişkenlerin yangın merdiveni standartlarını nasıl değiştirdiğini aşağıda inceleyelim.

1. Yangın merdiveni standartlarını etkileyen önemli değişkenlerden biri olan yapının kullanım özelliklerini ele alırsak,

  • Konutlar,
  • Konaklama amaçlı binalar,
  • Kurumsal binalar,
  • Büro binaları,
  • Ticaret amaçlı binalar,
  • Endüstriyel yapılar,
  • Toplanma amaçlı binalar,
  • Depolama amaçlı tesisler,
  • Yüksek tehlikeli yerler,
  • Karışık kullanım amaçlı binalar.

yukarıda belirtilen kullanım amaçlı yapılarda yangın merdiveni standartları değişmektedir.

2. Yangın merdiveni standartlarını etkileyen bir diğer özellik ise yangın merdiveni çeşitleridir. Yangın merdivenleri dairesel ve z tipi olmak üzere iki çeşit olarak üretilmektedir.

Yangın merdiveni standartları, yapının kullanım şekli ve merdiven çeşidine göre değişse de, tehlike sınıfına göre de değişiklik göstermektedir.

Yangın Merdiveni

Yönetmeliği

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik maddeleri uyarınca yapılan düzenlemelerin yanı sıra, tüm yapı sahiplerinin Yangın Merdiveni Yönetmeliği  gereksinimlerini bilmesi gerekmektedir. Hemen her yıl bina kanununa ek düzenlemeler yapıldığı bilindiği için, firmamız bünyesindeki profesyonel personelimizin düzenli takip ettiği bilgilerden biri de bu tür yönetmelik değişiklikleridir.

Tarafımızca yapılan yangın merdivenleri, yangın merdiveni yönetmeliği 2018 koşullarına  birebir uygun yapılmaktadır. Böylece denetimlerde ve olası yangın felaketlerinde zarar görmenizi engellemektedir.

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

yangın merdiven 1
%d blogcu bunu beğendi: