Eylül Teknik Yapı

Güvenlik kayıt Cihazı

Güvenlik, geçmişten günümüze insanların huzurlu hissetmek için ihtiyaç duyduğu bir şey olmuştur. Bunun içinde evlerinde, işyerlerinde veya korumak istedikleri lokasyonlarda çeşitli önlemler almışlardır. Günümüzde ise bunun en iyi yöntemi güvenlik kamerası kullanımı olmaktadır. Hem caydırıcı bir güç olmasından hem de somut bir kanıt olmasından dolayı güvenlik kameraları kendilerini korumak isteyen kişiler için en iyi yöntem olmaktadır. Kompakt yapıları, istenilen alana kolaylıkla monte edilebilmeleri ve kısa sürede aktif hale getirilmeleri onların bu kadar çok tercih edilmelerinin nedenleri arasında yer almaktadır. Bakım periyotlarının oldukça uzun olmaları ve uygun maliyetli olmaları da güvenlik konusunda sıkça tercih edilmelerinin bir diğer nedenidir. Üstelik çalışmak için dışarıdan herhangi bir müdahaleye veya sürekli kontrol edilmeye ihtiyaç duymazlar. Yeni nesil güvenlik kameraları gelişmiş algoritmaları sayesinde hareket tespit etme ve anında bilgi verme özelliğine sahiptir. Bu şekilde sıkça ziyaret edilmeyen bağ evi, depo ve garaj gibi mekanların güvenliğini sağlamak için başka bir şeye ihtiyaç duyulmaz.

Güvenlik Kamerası Kaç Gün Kayıt Yapar?

Bu tamamen seçilecek olan kameranın sabit diski ile alakalı bir durumdur. Kayıt alma süresi ise sabit disklerin kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Ortalama değerler ise 1080p HD görüntü alan bir güvenlik kamerasında 128 GB’lık bir sabit disk ile 10 günlük bir kayıt alınabilmektedir. Yeni nesil sistemler eski kayıtları sıkıştırarak depoladığı için onlarda, kayıt sürelerin uzatılması mümkündür. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur; görüntü ne kadar kaliteli olursa o kadar fazla alan kaplar, haliyle kayıt süreleri düşer. Bunu da büyük kapasiteli sabit diskler seçerek artırmak mümkündür.

Güvenlik Kamerası Nasıl Kurulur?

Set halinde yani birden çok kamera olan paketler alınıyorsa kurulum bunların santrallerinde başlamaktadır. Öncelikle santral barındırılmak istenilen yere konumlandırılır. Daha sonra güvenlik kameraları istenilen yerlere yerleştirilir ve paketin içerisinden çıkacak olan kablolama işlemleri yapılır. Sonrasında ise sabit disk ve monitör bağlantıları yapılarak internet bağlanır. Paket içerisinden çıkacak olan kılavuzda gösterilen uygulama kurulur ve basit adımlarla sisteme entegre edilir. Ev tipi kameralar ise fişe takılıp mobil uygulaması ile entegre edildikten sonra çalışmaktadır.

Güvenlik Kamerası Nasıl İzlenir?

Sahip olduğunuz güvenlik kamerasını izlemek için kurulum aşamasında yüklediğiniz uygulamayı kullanabilir veya görüntüleri aktardığınız monitörleri kullanabilirsiniz. Bu uygulamalara güvenlik kamerasının kurulum kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Ayrıca geçmiş görüntülere de bu yöntemler vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır?

Güvenlik kameraları standart kamera prosedürleri ile çalışmaktadır. Saniyede ortalama 24 adet fotoğraf çekerek bu görüntüleri video haline getirmektedir. Daha sonra bu videoları sabit disklerde barındırarak ihtiyaç halinde kullanılması için saklamaktadır. Modellere göre ses kaydı da yapabildiği gibi gece görüntü de alabilmektedir.