Eylül Teknik Yapı

Perforje

Perforje

Ferforje en sık tercih edilme sebebi dayanıklı olması ve estetik açıdan gözlere hitap etmesidir. Kullanım alanları çok geniştir. Bunlara örnek verecek olursak; balkon kapısı, balkon korkuluğu, bahçe kapısı, bahçe korkuluğu, merdiven korkuluğu, pencere korkuluğu ve ferforje kapı gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Pencere korkuluk demirleri; yukarıda da belirttiğim gibi sahip olduğu özellik ve avantajlar ile her evin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Dengesiz biçimde artan nüfusla çeşitlenen ve ağırlık derecesi yükselen olaylara karşı alınacak en değerli önlemlerden birisidir. Bu bağlamda giriş kapısı kadar varlığı kaçınılmazdır.

Gerekliliği alçak katlarda tartışılmaz bir öneme sahip olan korkuluklar yüksek katlarda da hem ev içi kazaları engellemek için hem de görsel anlamda evin iç ve dış mimarisini zenginleştirmek için kullanılır.

Bu estetik ve güvenli korkuluk çeşitlerinin demir dökümden meydana gelmesinin pek çok sebebi vardır. Öncelikli olarak bu ürünler dış etkenlere karşı yüksek direnç gösterme kabiliyetine sahiptir. Evin dış kısmında yer alan bu pencere parmaklıkları; yağmur ve kar suyu başta olmak üzere her tür aşındırıcı ve yıpratıcı doğal etkene karşı yüksek direnç gösterir ve bunun sonucu olarak dayanıklılık konusunda on üzerinden on alır.

Sahip olduğu dayanıklılık yani sağlamlık ile evladiyelik demirbaşlar içinde yer alan bu korkuluk çeşit ve modelleri uzun ömürlü ve uygun fiyatlı olması ile de tüketicilere avantaj sağlar.