Eylül Teknik Yapı

Su Tesistatı

Su Tesisatı

Su tesisatı, temiz suyun binanıza döşenen su borularıyla hazır bir şekilde size ulaştırılmasını sağlar. Eylül Teknik Yapı Su Tesisatçısının uzman tesisatçılarımız sayesinde sorunsuz bir şekilde

Su Tesisatı

TesisatTesisat herhangi bir sistem olan sıvıları geniş bir uygulama yelpazesi için; ısıtma ve soğutma , atık giderme ve içilebilir su dağıtımı sıhhi tesisat için en yaygın kullanım alanlarından biridir; Ancak sıhhi tesisat bu uygulamalarlasınırlı değildir.
1-) Sıhhi tesisat , sıvıları nakletmek için boru , vana , sıhhi tesisat armatürleri , tanklar ve diğer cihazları kullanır.
2-) Gelişmiş ülkelerde sıhhi tesisat altyapısı halk sağlığı ve sıhhi tesisat kritik önem taşıyor.

Su Tesisatı Çeşitleri:

1-) Temiz Su Tesisatı:Binalarda suyu, kullanma yerlerine kadar ileten boru ağına bina temiz su tesisatı denir. Bu tesisat, iki bölüme ayrılır:

a-)Besleme borusu (dış temiz su tesisatı): Binalarda boru hattının döşenmesinde şehir su borusu ile binada sayaç arasında kalan kısma besleme borusu denir.

b-)İç temiz su tesisatı:Temiz suyu katlara dağıtan kolonlar ile kolonlardaki suyu kullanma yerlerine götüren bağlantı borularından oluşur.