Eylül Teknik Yapı

Blog

Makine otomasyonu, programlanabilir lojik kontrol üniteleri anlamına gelen PLC yardımıyla, bir işletmedeki makinaların üretim aşamalarında kontrol edilmesi anlamına gelir. PLC kullanan işletmeler, en az fireyle,en çok zamanda, kaliteli üretim yaparlar.
Makine Tasarımı;
Müşteri istekleri doğrultusunda özel makine, aparat ve fikstür  tasarımı ve projelendirme yeteneğine sahip olan şirketimizde; sorunlara mühendislik bakış açısıyla projelendirme yapar.

Otomasyon

İhtiyaçlarınız doğrultusunda mühendislik ekibimiz yarı veya tam otomatik, son teknolojiye sahip olan sistemlerin kurulmasını sağlar ve özel makine ihtiyaçlarınıza cevap verir. Ayrıca çözüm ortaklarımızın ve uzman ekiplerimizin desteğiyle Yıldız Mekatronik tamamen mekanik olarak çalışan makine hareket mekanizmalarına hidrolik, pnömatik ve servo kumanda ekipmanlarını entegre ederek elektronik kart ve yazılım desteğiyle yarı veya tam otomatik çalışan makinelere dönüştürebilme kabiliyetine sahiptir.

Makinalar, tek başına işlev görebileceği gibi, belirli bir prosesin parçası olarakta kullanılabilir. Makina otomasyonunda temel unsur, tasarlanan makinanın özellikleri ve kullanım amaçlarıdır. Dolayısıyla makina otomasyonu, prensipte benzerlik gösterirken, çeşitlilik açısından farklıdır.

Genel olarak tanımlamak gerekirse makinaların uygulama alanlarını kısaca sıralayabiliriz; bazı malzemelere renk, şekil ve özellik kazandırmak, akış ölçüm ve kontrolü, yük üzerindeki baskının ve hareketin kontrolü, paketleme ve ambalaj uygulamaları, mekanik taşıma uygulamaları, servo ve robot uygulamaları, asansör ve yürüyen merdiven uygulamaları, motorların kontrolü ve koruması, pompa uygulamaları, havalandırma uygulamaları, hidrolik ve punömatik sistemler, makina otomasyon sektöründe tüm sistemin operatör panel üzerinden kontrolü, oluşan arıza ve yapılan üretimlerin geçmişe dönük olarak kaydedilmesi, hızlı arıza çözme imkanı gibi, kullanıcıya otomasyon konusunda hizmetler sunmaktadır.

LEAVE A COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir